października

ul. Bazyliańska 6
e-mail: w2@multibiblioteka.waw.pl

• dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na warsztaty tworzenia geometrycznych wyszywanek.

Podczas zajęć będziemy wyszywać nicią na kartonie. Uczestnicy wykonają prace haftem matematycznym. Nie jest on trudny i wystarczy przyswojenie kilku prostych zasad, aby móc igłą malować piękne obrazki. Haft ten głównie wykonuje się na sztywnych materiałach, na kartonie, na tekturce. Kartki można wyszywać nicią, wełną, muliną, żyłką lub innymi materiałami. Technika ta jest bardzo przydatna przy rozwijaniu zdolności manualnych, myślenia przestrzennego, stosowana także przy rehabilitacji. Wbrew pozorom tworzenie kartek metodą haftu matematycznego jest bardzo proste i możliwe do opanowania niezależnie od wieku, płci, zdolności, a także wcześniejszych doświadczeń z igłą i umiejętności wyszywania.

Zapraszamy!

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu “Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

geometryczne wyszywanki

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 2