25
września
2021

Godzina rozpoczęcia :
14:00

Godzina zakończenia:
15:30

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zanieczyszczenie środowiska odpadami jest dziś ogromnym problemem cywilizacyjnym. Jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej, bo aby wyprodukować wyrzucone do śmieci opakowania i produkty, zużyto bardzo dużo zasobów i energii, przyczyniając się do zagrażających życiu na Ziemi zmian klimatu. Prelekcja Ewy Sufin-Jacquemart przybliży koncept GOZ, gospodarki obiegu zamkniętego, ale też w bardziej praktyczny sposób podpowie co każdy z nas może zrobić, żeby bardziej racjonalnie zarządzać własnymi odpadami.
Prelekcja odbędzie się podczas Eko Pikniku “NIE WYRZUCAJ, WYKORZYSTAJ” 25 września (sobota) o godzinie 14:00. Piknik odbędzie się na Placu “Pod Skrzydłami” lub w razie deszczu w Pasażu “Pod Skrzydłami” przy Grójeckiej 109, w godzinach 12:00-18:00.

Ewa Sufin-Jacquemart jest prezeską zarządu Fundacji Strefa Zieleni i członkinią rady dyrektorów Zielonej Fundacji Europejskiej. Przez 25 lat mieszkała we Francji. Od dziewięciu lat prowadzi zieloną fundację Strefa Zieleni, promującą zrównoważony rozwój i konieczną zmianę naszego sposobu gospodarowania i relacji człowieka z przyrodą.

Wydarzenie zorganizujemy dzięki konkursowi grantowemu “GOZpodarne wyzwanie” Stena Recycling.

Plac “Pod Skrzydłami”, Grójecka 109