czerwca

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka51@bprembertow.waw.pl

• dzieci

Wyjątkowe spotkanie autorskie odbędzie się w bibliotece przy ul. Gawędziarzy już 6 czerwca o godz. 10:00. Tym razem Rembertów odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury dziecięcej – Grzegorz Kasdepke.

Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych, wieloletni redaktor naczelny magazynu “Świerszczyk”. Laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za “Kacperiadę” otrzymał literacką nagroda im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. Książka “Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” w 2003 r. otrzymała Nagrodę Edukacja XXI. W tym samym roku “Kuba i Buba” została nominowana do nagrody Bestseller-ek roku, a rok później do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2012 r. książka “Detektyw Pozytywka” otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10-lecia kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Spotkanie kierowane jest do uczniów klas trzecich.

Grupy zorganizowane obowiązują zapisy. Dla uczestników indywidualnych wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51

ul. Gawędziarzy 8