września

Rusza IV już edycja Wilanowskiego Dyktanda, w którym na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda oraz tytuł Wilanowskiego Mistrza Ortografii.

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna, Fundacja Języka Polskiego

Co: IV Wilanowskie Dyktando

Kiedy: sobota 10 września, godz. 12:00

Gdzie: sala widowiskowa Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Franciszka Klimczaka 2

Poprawne pisanie to dla Ciebie bułka z masłem? Lubisz sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności? Językowe zawiłości nie mają dla Ciebie tajemnic? Ortografia i interpunkcja nigdy nie sprawiały Ci trudności? A może po prostu chcesz wiedzieć, na ile Cię stać?

Nie zwlekaj i zgłoś się do kolejnej edycji Wilanowskiego Dyktanda. Czekają na Ciebie wspaniałe nagrody, zaszczytny tytuł, dobra zabawa, miła atmosfera i najeżony ortograficznymi smaczkami tekst. Wystarczy, że jesteś Czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów lub mieszkańcem Dzielnicy Wilanów i masz ukończone 16 lat. Co musisz zrobić? Przynieść lub przesłać mailem wypełnioną kartę zgłoszenia, a następnie wziąć udział w Dyktandzie.

!!! Do konkursu nie mogą przystąpić absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata ani pracownicy naukowi z tego zakresu. Uczestnikami nie mogą być również zwycięzcy (zdobywcy trzech pierwszych miejsc) poprzednich edycji Dyktanda Wilanowskiego ani laureaci (zdobywcy trzech pierwszych miejsc) którejkolwiek z edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando”.

Czekamy na Ciebie!

Regulamin i karta do pobrania TUTAJ.