września

Janusz Meissner, patron jednej z ulic warszawskiej Pragi-Południe, przy której mieści się siedziba główna Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, był nie tylko kapitanem, pilotem Wojska Polskiego, walczącym m.in. w wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej. Był również dziennikarzem oraz pisarzem, który bazując na swoich doświadczeniach, napisał 48 książek o tematyce lotniczej, marynistycznej, sportowej.
Chcąc uczcić tę wybitną postać polskiego lotnictwa i literatury oraz celebrować 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, Związek Literatów Polskich oraz południowopraska Biblioteka Publiczna, zapraszają na spotkanie “Janusz Meissner – lotnik i pisarz”, które odbędzie się w piątek 6 września o godzinie 17:30, w siedzibie Biblioteki przy ul. Meissnera 5.
O lotniku opowie Bogdan Bartnikowski, autor prozy o tematyce lotniczej, pilot, uczestnik Powstania Warszawskiego, który osobiście znał Janusza Meissnera.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wstęp wolny.

j

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5

www.bppragapd.pl