17
marca
2023

Godzina rozpoczęcia :
19:00

Godzina zakończenia:
20:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
04-401 Warszawa
tel.: 22 255 39 99
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Wyjątkowe spotkanie autorskie odbędzie się w bibliotece już 17 marca o 19:00. Tym razem Rembertów odwiedzi jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, Joanna Bator, laureatka „Nike” i innych prestiżowych nagród literackich.

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli dobrej literatury. Dyrektor biblioteki Anna Sajnog poprowadzi rozmowę z Joanną Bator, pisarką rozpoznawalną i uznawaną nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Publikuje od 2002 roku, kiedy ukazała się powieść „Kobieta”, natomiast w 2004 roku wydana została książka eseistyczno-podróżnicza „Japoński wachlarz”. Popularność i przychylność krytyków przyniosła autorce „Piaskowa Góra” (2009). Książka stanowi pierwszy tom trylogii wałbrzyskiej, której kolejne odsłony: „Chmurdalia” oraz „Ciemno, prawie noc”, potwierdziły wysoką pozycję Joanny Bator w polskiej literaturze pięknej. Za powieść „Ciemno, prawie noc” otrzymała Literacką Nagrodę „Nike” 2013, natomiast za całokształt twórczości tłumaczonej na język niemiecki została uhonorowana Nagrodą Literacką Usdomer, Nagrodą Literacką im. Stefana Heima, Nagrodą Literacką im. Hermana Hessego oraz szwajcarską Nagrodą Literacką Spycher. Najnowsze, głośne tytuły pisarki to „Gorzko, gorzko” (2020) i „Ucieczka niedźwiedzicy” (2022).

Joanna Bator wybrała pisarstwo, rezygnując z pracy akademickiej, którą zajmowała się jako kulturoznawczyni i filozofka. Podczas spotkania autorskiego odpowie na pytania o życiowe zmiany, karierę kobiety w świecie literatury, sekrety pisarstwa, zagadkowe fabuły, a także rolę pasji, jak bieganie, podróżowanie i opieka nad zwierzętami, w pracy zawodowej. Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
04-401 Warszawa
tel.: 22 255 39 99
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl