lipca

Zapraszamy wszystkich na bezpłatną projekcję filmu “Skłodowska” do Parku Chomicza (między przedszkolem nr 327 „Kolorowa Kraina” a WSM „Chomiczówka.) na godzinę 20:00

Film organizowany ze środków Budżet Obywatelski Dzielnicy Bielany.
* – zastrzegamy sobie zmianę daty projekcji w przypadku złych warunków pogodowych

gatunek: Biograficzny / Dramat
produkcja: Wielka Brytania
Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

Park Chomicza