czerwca

tel.: 22 277-49-46
e-mail.: odz@bibliotekawawer.pl

• dzieci

W czerwcu Oddział Dziecięcy zaprasza dzieci z klas I-III do podróżowania w czasie i przestrzeni – śladami Jana Heweliusza🌠
Przeniesiemy się jednocześnie w Kosmos i w XVII wiek czyli poznamy niezwykłe osiągnięcia tego wybitnego biznesmena i naukowca. Młody Jan czytał dużo książek o obserwacji nieba i dokonywał obliczeń matematycznych✍️. Godzinami wpatrywał się w gwiazdy, a później uruchomił obserwatorium astronomiczne i skonstruował własny, ogromny teleskop🔭. W astronomii Jan Heweliusz zasłynął dzięki mapom 🌙Księżyca.
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą historią życia niezwykle pracowitego gdańszczanina i do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na kanwie jego przygód. Chętnym wysyłamy treść opowiadania, wystarczy napisać na adres📧: odz@bibliotekawawer.pl
📝Na prace plastyczne w formacie A4, wykonane w dowolnej technice artystycznej czekamy do 30 czerwca 2024 r. w Oddziale Dziecięcym przy ul. Trawiastej 10 w Aninie.
🏆Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Do dzieła!🙂

Oddział Dziecięcy – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży