grudnia

ul. Egipska 7
e-mail: bd55@bppragapd.pl

• dzieci

W Bibliotece przy ul. Egipskiej czeka Was wyjątkowe spotkanie i warsztaty. Wyjątkowe, bo międzypokoleniowe, oparte na pięknej, wartościowej książce o tytule “Banany z cukru pudru” autorstwa Aleksandry Karkowskiej i Barbary Caillot-Dubus.

“Banany z cukru pudru” – międzypokoleniowa książka dla dzieci oraz ich dziadków i pradziadków. O dzieciństwie spędzonym w latach 1930-1960. Piękne fotografie, rysunki, fragmenty pamiętników pochodzą z archiwów bohaterów! Prawdziwe historie, wzruszające świadectwa, zaskakujące anegdoty!

Spotkanie otworzy przed dziećmi tajemniczy i fascynujący świat ich babć i dziadków (także pra), pomoże dowiedzieć się skąd pochodzą, kim byli (są) ich przodkowie i dowiedzieć się, jak pielęgnować rodzinne historie i wspomnienia. Pozwoli zbudować poczucie łączności międzypokoleniowej i poczucie wdzięczności dla poprzednich pokoleń.

Wydarzenie zostanie poprowadzone przez Aleksandrę Karkowską.

Odbędzie się 12 grudnia 2019 r. o godzinie 17:30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7.
UWAGA! Uczestników prosimy o przyniesienie dawnych rodzinnych zdjęć!

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 55

ul. Egipska 7