maja

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zapraszamy wraz z Kołem Naukowym Arabistów UW na wykład, podczas którego studenci Koła opowiedzą o kraju, którego kultura promieniuje na cały region i którego twórcy wytyczają nowe szlaki. Spotkanie będzie się składało z trzech części.
– Pierwsza poświęcona będzie historii Libanu ze szczególnym uwzględnieniem czasów starożytnych i zabytków fenickich.
– W drugiej części wykładu skupimy się na parze libańskich twórców – May Ziadzie i Dżubranie Chalilu Dżubranie, którzy tworzyli głównie na emigracji i którzy przez wiele lat pisali do siebie wiersze o łączącym ich platonicznym uczuciu.
– Trzecia część spotkania poświęcona będzie zaś libańskiej muzyce popularnej, a przede wszystkim legendzie muzyki arabskiej – Fairouz.
Wydarzenie zaszczyci swoją obecnością JE Ambasador Republiki Libańskiej w Warszawie, Pani Reina Charbel.
Patronem medialnym jest Radio Kampus.

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl