27
lutego
2020

Godzina rozpoczęcia :
17:30

Godzina zakończenia:
19:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 62

ul. Egipska 7
03-977 Warszawa
tel.: 22 672 06 92
e-mail: bp62@bppragapd.pl

Dla kogo ?

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na nietypowe spotkanie z Aleksandrą Karkowską. Współautorka książek “B jak Batory” i “Marsz, Marsz Batory” opowie nam więcej o losach słynnego statku.

O książce “Marsz, marsz Batory”:
Oczarował nas statek M/S Batory. Legendarny transatlantyk. 33 lata pływał pod polską banderą, odbył 222 regularne rejsy oceaniczne, przewożąc w nich ponad 270 tysięcy pasażerów. Dla wielu z tych osób to była podróż w jedną stronę… podróż na emigrację, podróż życia. Udało nam się porozmawiać z ponad 50 pasażerami “Batorego” oraz członkami załogi mieszkającymi dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Polsce. Podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, wrażeniami, tajemnicami i fotografiami… Wszystkie historie są bardzo przejmujące.*

Aleksandra Karkowska – ekonomistka, która przez kilkanaście lat wdrażała procedury organizacyjne w międzynarodowych korporacjach, wiceprezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasta Ogród Sadyba, organizatorka Festiwalu Otwarte Ogrody, założycielka Oficyny Wydawniczej Oryginały, autorka kilku książek i międzypokoleniowych projektów wydawniczych. Kocha podróże, fotografię, w wolnych chwilach maluje.

Wstęp wolny! Zaproszenia do odebrania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 62, przy ul. Egipskiej 7. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek.

*Opis pochodzi od Wydawcy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 62

ul. Egipska 7
03-977 Warszawa
tel.: 22 672 06 92
e-mail: bp62@bppragapd.pl