marca

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Międzynarodowego Dnia Teatru, serdecznie zapraszamy na wieczór literacko-muzyczny zatytułowany “Duet prawie idealny”. Spotkanie z udziałem Marty Fox, autorki powieści pt. “Idol”, oraz bohatera tej powieści, Artura Gotza, aktora i wokalisty, z akompaniamentem Dawida Ludkiewicza odbędzie się 19 marca 2020, o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Gawędziarzy 8.

“Idol” to kolejna powieść autorki młodzieżowych bestsellerów, wprowadzająca w świat wrażliwej młodzieży, tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją, miłością. To powieść o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno szukać miejsca w życiu, gdzie każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces. Są w tej historii celne obserwacje obyczajowe, jest intryga, nie brakuje i humoru.
To opowieść także dorosłych, którzy zbyt szybko zapominają, jakim ciężarem bywa dojrzewanie i jakiego potrzebuje wsparcia Sonia, rozczarowana i zniechęcona, za wszelką cenę szuka autorytetu, na którym mogłaby zbudować swój wizerunek. I wtedy trafia na koncert młodego aktora Artura Gotza, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami, niewinne kłamstwo pociąga za sobą kolejne.
Podczas wieczoru będzie można usłyszeć piosenki w wykonaniu Artura Gotza, a także wiersze Marty Fox oraz fragment najnowszej powieści dla dorosłych “Ten pierwszy raz w Ornecie”.

MARTA FOX – Poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, eseje, wiersze). Jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum, bibliotekarka i dziennikarka.

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006), prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent. Związany z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatrem Piosenki im. Romana Kołakowskiego i Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Wydarzenie realizowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego – projekt “Wydarzenia kulturalne i edukacyjne w Bibliotece”.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

duet

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55