lutego

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51

e-mail: biblioteka51@bprembertow.waw.pl

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy będzie książka polskiej autorki Doroty Suwalskiej “Tabletki na dorosłość”.

Marek Snarski ma 13 lat i jest synem znanego  wokalisty. Chłopiec, zwany przez kolegów w szkole  Mikrobem, Mikrusem lub po prostu Małym, zaczyna prowadzić bloga, w którym opisuje własne życie.  W jednym z pierwszych wpisów żali się na swój wzrost, trudy życia nastolatka i marzy o magicznym  przejściu w dorosłość. Ku jego zaskoczeniu w komentarzu pod wpisem odzywa się tajemniczy Magik, który proponuje cudowne tabletki. Marek  podejmuje ryzyko i składa zamówienie. Działanie tabletek przechodzi jego najśmielsze oczekiwania: z trzynastolatka zmienia się w trzydziestolatka! Niestety efekt jest nie tylko krótkotrwały, ale również wielokrotny. Oznacza to, że Marek zamienia się z nastolatka w dorosłego i na odwrót kilka razy dziennie i to w najmniej spodziewanych momentach. Zupełnie nie tak to sobie wyobrażał!  Zdezorientowany chłopak, za pośrednictwem bloga, kontaktuje się z Magikiem, żeby dostać antidotum na dorosłość. Jednak okazuje się, że powrót do dawnej rzeczywistości nie jest taki prosty.

27 lutego (czwartek) 2020, godzina 17:00

MDKK