sierpnia

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Na-dęte melodie. Koncert dla dzieci

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI serdecznie zaprasza dzieci i osoby dorosłe, do wzięcia udziału w koncercie familijnym „Na-dęte melodie” w wykonaniu zespołu Warsaw Wind Orchestra, w sobotę 14 sierpnia, o godzinie 11:00.

Podczas występu opowiemy o budowie i historii instrumentów dętych blaszanych oraz drewnianych. Nie zabraknie także muzycznych podróży, humoru i dobrej zabawy!

Wykonawcy:
Warsaw Wind Orchestra
Kim Daehwan – dyrygent. Laureat I nagrody na międzynarodowym konkursie dyrygenckim Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019
Dariusz Borkowski-Thieu – prowadzenie koncertu

Program:
Ludwig van Beethoven – Oktet Es-dur na instrumenty dęte op.103
Scott Joplin – Ragtime Serenade (opr. Robert Patterson)
oraz dźwiękowe zagadki i niespodzianki

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc on-line na stronie biblioteki www.mbddim.pl (rezerwacja dotyczy dzieci i rodziców). Link do zapisów: https://tiny.pl/9mdc4

Informacje o artystach:

Warsaw Wind Orchestra
Orkiestra powstała w roku 2017. W zespole występują studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz uczniowie warszawskich szkół muzycznych II stopnia. Orkiestra ma swoim repertuarze tradycyjne marsze amerykańskie, ale także przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Dariusz Borkowski-Thieu.

Kim Daehwan
Studiował kompozycję klasyczną w Koreańskim Liceum Artystycznym. Podczas nauki odbył dwuletni kurs dyrygentury, co pozwoliło mu aplikować na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2019 roku otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie dla dyrygentów orkiestr dętych Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition. W 2021 ukończył studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Szymona Kawalli. W ramach praktyk studenckich współpracował z Polską Orkiestrą Radiową.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Na górze tekst: „14 sierpnia, godz. 11.00 Na-dęte melodie koncert dla dzieci”. Na środku znajdują się dwie grafiki. Górna przedstawia logo Warsawind Orchestra, dolna to zdjęcie dyrygenta. Niżej tekst”: Zapraszamy dzieci osoby dorosłe, do wzięcia udziału koncercie familijnym. Podczas występu opowiemy budowie historii instrumentów dętych blaszanych oraz drewnianych. Nie zabraknie także muzycznych podróży, humoru dobrej zabawy! Wykonawcy: Warsaw Wind Orchestra, Kim Daehwan dyrygent, Dariusz Borkowski-Thieu - prowadzenie koncertu Wstęp wolny! Zapisy na stronie: www.mbddim.pl Multimedialna Biblioteka dla Dzieci Młodzieży nr XXXI ul. Tyniecka 40a 02-621 Warszawa. W tle na górze i po bokach motywy kwiatowe. Na dole logotypy: biblioteki, dzielnicy Mokotów, Budżetu Obywatelskiego, Biblioteki z ogrodem, Syrenki Warszawskiej.
Na-dęte melodie

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI