października

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

NOC BIBLIOTEK NA TYNIECKIEJ

„Czytanie wzmacnia” to hasło kolejnej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 9 października. Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI (ul. Tyniecka 40a) jak zawsze włącza się do akcji i organizuje specjalne wydarzenia w niestandardowych godzinach, czyli od 16:00 do 21:00.

Wśród atrakcji tegorocznej edycji, będą zajęcia wokół książki “Aliaszka” (tekst Magdalena Górska, ilustracje Nika Jaworowska-Duchlińska, Wydawnictwo Sto Stron). Chcąc przybliżyć wzmacniającą moc opowieści, które są w niej zawarte, o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Górską (stacjonarnie i on-line), a w godz. 16:00-21:00 na wystawę ilustracji Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej. Przygotowaliśmy także niespodziankę dla każdego kto podejmie zabawę z kartą pracy, która towarzyszy wystawie. Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Sto Stron, którego stoisko będziemy gościć tego dnia w bibliotece.

Magdalena Górska to aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Książka „Aliaszka” jest jej debiutem literackim. To zbiór siedmiu opowiadań, które oprócz historii dzieci połączone są także postacią tytułowej bohaterki. Aliaszka to lalka-symbol, który pomaga najmłodszym przezwyciężyć chwilowe trudności, odnaleźć w sobie odwagę i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nika Jaworowska-Duchlińska to scenograf i kostiumograf teatralny. Ilustratorka książek dla dzieci młodzieży. Autorka rysunków satyrycznych.

Ponadto zainspirowani “Aliaszką” o godz. 17:30 spotkamy się na rodzinnych warsztatach tworzenia szmacianych lalek. Przez cały czas trwania Nocy Bibliotek będziemy malować z odwiedzającymi nas małymi czytelnikami i czytelniczkami ZEGARY JAK Z BAJKI. Oprócz tego każdy, kto przyjdzie do biblioteki, zrobi zdjęcie podczas wizyty, doda je na swój profil w serwisie Facebook i otaguje #NocBibliotek #czytaniewzmacnia, odbierze nagrodę!

Jak zawsze nie zabraknie seansu filmowego! O godz. 19:00 zapraszamy na najwyższej próby kryminał familijny i adaptację popularnej książki z serii Biuro Detektywistyczne 2 – „Operacja Człowiek w Czerni”.

Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Zapisy na stronie www.mbddim.pl

Transmisja live spotkania autorskiego www.facebook.com/mbddim

Grafika promująca akcję. Na środku ramka z tekstem: "NOC BIBLIOTEK 9 PAŹDZIERNIKA 16:00-21:00". Niżej nocny krajobraz, dwójka dzieci, chłopiec i dziewczynka trzymają się za ręce. W tle nocne niebo, gwiazdy, księżyc, drzewa i książki. Na dole logotypy: Noc Bibliotek, Moje Miejsce Mokotów, Multimedialna Biblioteka.
Plakat – Noc Bibliotek

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI