października

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Zapraszamy na VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w sobotę 10 października 2020 r. Tegoroczna Noc odbędzie się pod hasłem “Klimat na czytanie”. W Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI będziemy obecni w godz. 14.00 – 21.00. Wśród aktywności, które będą miały miejsce na Tynieckiej odbędzie się Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek!

Harmonogram Nocy:

14.00 – Kino familijne – “Jakub, Mimmi i gadające psy”, reżyseria: Edmunds Jansons.

17.00 – Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko, autorem  książki “Wojtek”.

19.00 – Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z udziałem zaproszonych gości.
Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk i Maciej Orłoś. Uwaga! Wydarzenie odbędzie się on-line/streaming na kanale Facebook.

20.30 – Rodzinne zwiedzanie Mokotowa z przewodnikiem „Nocni detektywi”.
Wyruszymy spod biblioteki na spacer klimatycznymi uliczkami naszej dzielnicy. Spacer poprowadzi Weronika Kołacz – polonistka, edukatorka i przewodniczka po Warszawie.

Wystawy towarzyszące:

– Wyszywane obrazy Małgorzaty Dmitruk do książki Wojciecha Mikołuszki pt. “Wojtek”
– “Oto jest M. Šašek” – wystawa okładek i ilustracji czeskiego ilustratora i autora książek dla dzieci wydanych w Polsce przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Uwaga! Przed przyjściem na seans filmowy, lub spotkanie autorskie należy zapoznać się z poniższymi zasadami uczestnictwa:
1. Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do noszenia osłony nosa i ust, ewentualnie przyłbicy oraz do dokonania dezynfekcji rąk środkiem dezynfekcyjnym znajdującym się w dozowniku na korytarzu placówki przy wejściu do budynku.
2. Osoby biorące udział w imprezie wpuszczane są do sali na 10 minut przed wydarzeniem, a po jego zakończeniu zobowiązane są do opuszczenia placówki.
3. Widzom udostępnia się nie więcej niż połowę liczby miejsc na sali.
4. Z chwilą rozpoczęcia imprezy sala kinowo-teatralna będzie zamknięta.
5. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania pokarmów i napojów.
6. Publiczność usytuowana w odległości minimum 2 metrów od sceny/artystów.
7. Biblioteka wietrzy i wentyluje salę przed, w trakcie i po każdym dniu imprezy.
8. Biblioteka zobowiązana jest odebrać od wszystkich Uczestników imprezy Oświadczenie, w którym uczestnik oświadcza, że nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Biblioteka będzie przechowywać Oświadczenie przez okres 14 dni od imprezy na wypadek wystąpienia ewentualnego zakażenia na terenie Biblioteki.

Na spotkanie autorskie, kino i spacer obowiązują zapisy przez stronę www.mbddim.pl

Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się on-line na kanale Facebook.

Zapraszamy!

Ogólnopolska Noc Bibliotek