października

• dzieci

Szanowni Państwo!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo ma zaszczyt zaprosić na V edycję akcji “Noc Bibliotek”. Tegoroczne hasło “Znajdźmy wspólny język” będzie patronować obchodom aż w 1540 bibliotekach w całej Polsce.

Mapa bibliotek, które biorą udział w akcji znajduje się w linku poniżej:

www.nocbibliotek.org/mapa

5 października każda z czterech wypożyczalni na Bemowie, które biorą udział w akcji, skupi się na konkretnym zagadnieniu chcąc ukazać nowoczesne role biblioteki publicznej – instytucji kulturalnej sprzyjającej rozwojowi najmłodszych, tworzącej aurę odpoczynku dla dorosłych, kultuwyjącej czytelnictwo i rozwój intelektualny.

W wypożyczalni nr 29 spędzimy wieczór z twórczością “poety dziecięcego” Jana Brzechwy. Zaprosimy Państwa do zapoznania się z wystawą pt. “Zwierszyki”, w ramach której znajduje się cykl kaligramów Barbary Galińskiej ilustrujących słynne “ZOO” Jana Brzechwy. W nawiązaniu do tych grafik przeprowadzimy warsztaty nauki kaligrafii dla starszych dzieci i młodzieży, natomiast maluchy spróbują stworzyć własną grę.

Na czas sobotniego wieczoru Wypożyczalnia nr 38 zamieni się w Bibl-bem Café – kawarienkę biblioteczną, gdzie będą mogli Państwo “łamać język” w zabawach związanych ze słowem.

Czytelnia nr 17 podąży w podróż do krainy czarów, gdzie przewodnikiem będą zmysły. Czekają na nas zagadki manualne i te, w których wzrok nie będzie mógł nam sprzyjać. Wśród zabaw i gier nie zabraknie motywu kultowych postaci z lietratury dziecięcej.

W Punkcie Bibliotecznym nr 141 zagości atmosfera relaksu. Oprócz zapachu dobrej literatury, tak silnie przyciągającego mole książkowe, w wypożyczalni rozpierzchną się zapachy kwiatów i aromaty. Punkt Biblioteczny połączy pokolenia za pomocą rodzinnych warsztatów mydlarskich, następnie przeprowadzi pokaz tworzenia własnych kosmetyków.

Więcej o akcji “Noc Bibliotek” dowiedzą się Państwo pod adresem:
www.nocbibliotek.org

Adresy wszystkich wypożyczalni znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce “Placówki”:

Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne!
Więcej informacji znajdą Państwo w treści wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/388770965128665/

Zapraszamy!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo