października

ul. Wiktorska 10
02-587  Warszawa
e-mail: dcn@bpmokotow.waw.pl

5 października zapraszamy na V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem: “Znajdźmy wspólny język”.

14:00 Spotkanie z Wiesławem Kępińskim, adoptowanym synem Jarosława Iwaszkiewicza. Poznać wiele osobistości świata kultury i polityki, goszczących w domu Iwaszkiewiczów. Był to dla chłopaka z Woli niewątpliwie inny świat, jak wpłynął na jego osobowość, a także na całe jego życie, będą Państwo mogli usłyszeć od samego Bohatera. Spotkanie poprowadzi Andrzej Massé.

16:00 Historia o tym jak rodziła się “Niepodległa Dzień po dniu”, opowie Andrzej Sowa. Spory, napięcia, tarcia z tamtego okresu były wielką szkołą znajdowania wspólnego języka. Liczymy na jego dystans i poczucie humoru, oraz wielką wiedzę, nie tyle na historię ogólną, podręcznikową ale na żywe anegdoty, ciekawostki, ożywcze szczegóły, które zatarły się już w odmętach pamięci.

18:00 Czas dla Edmunda Niziurskiego. O jego tajemnicach opowie nam pisarz Piotr Łopuszański. Gości u nas po raz kolejny, jest prelegentem mile widzianym. I jak poprzednio liczymy na ciekawe historie, szczegóły nikomu nieznane, fantastyczną ikonografię.

Nasza propozycja odnajdywania wspólnego języka dotyczy literatury i historii oraz ludzi z nimi związanymi.

Serdecznie zapraszamy!

Noc Bibliotek w Czytelni Naukowe IV