października

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Filia “Radosna” (Wypożyczalnia nr 133)

ul. Radosna 11
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl

• dzieci

Noc Bibliotek na Kolegiackiej 3

W sobotę 5 października zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na Noc Bibliotek pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”.

Zabawę zaczniemy o godzinie 15:00 warsztatami rodzinnymi “Komiksowy przewodnik po Wilanowie“.

O godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem. Autor książki “Warszawa dzika” opowie o niezwykłości stolicy i jej przyrody. Prelekcję, dotyczącą szczególnie terenów Wilanowa wzbogacą liczne ciekawostki. Po spotkaniu o godzinie 17:45 zapraszamy na pokaz ptaków drapieżnych. Emocjonująca prezentacja pozwoli lepiej poznać naszych ptasich przyjaciół.

Od godziny 17:00 na Czytelników w wieku od 6 lat czekają “Opowieści Wilasówki” czyli literacki pokój zagadek. Nasza ptasia wolontariuszka przygotowała rozmaite zagadki, ćwiczenia i zadania. Gra pełna łamigłówek przeznaczona dla Czytelników w grupach do 6 osób potrwa do godziny 23:00. Na zabawę obowiązują zapisy.

O godzinie 19:00 zapraszamy na wieczór opowieści “Cztery strony świata”. Członkowie Stowarzyszenia Grupa Studnia O. zabiorą nas do magicznego świata słów, które ułożą się w porywającą i zapadającą w pamięć historię.

Noc Bibliotek na Radosnej 11

W sobotę 5 października w godzinach 18:00-22:00 zapraszamy na Noc Bibliotek na ul. Radosną 11. Rozpoczynamy warsztatami muzycznymi “Poznajemy świat”, które poprowadzi Grupa Podróżników. Poznamy ciekawe i unikatowe instrumenty pochodzące z różnych stron świata. Dowiemy się, jaką kryją w sobie historię. Przekonamy się, czy wydają wysokie czy niskie dźwięki. Spróbujemy stworzyć na nich muzykę. Podczas praktycznej części spotkania wykonamy grzechotki.

W czasie jesieni należy dbać o zdrowie i odpowiedni poziom witaminy C, dlatego zapraszamy Czytelników do wspólnego kucharzenia. Ze względu na porę, wybór padł na pyszną sałatkę owocową, która dostarczy nam witamin i mikroelementów. Może właśnie u nas ktoś z Was odkryje w sobie żyłkę kucharza?

Na ciekawych świata młodych odkrywców przyrody czekają zajęcia o owadach. Poznamy różne rodzaje robali, środowisko ich życia i cechy charakterystyczne. Dowiemy się, jak wyglądają oraz gdzie mieszkają patyczaki.

Dla kreatywnych i artystycznych dusz przygotowaliśmy nie lada gratkę. Wspólnie stworzymy dekorację nowej sali, w której będą odbywać się zajęcia biblioteczne. Puścimy wodze fantazji i wykażemy się talentem, by pomieszczenie wyglądało jak najpiękniej.

Czekamy na Was na ul. Radosnej.

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl