10
października
2020

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
22:00

Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
02-495 Warszawa
tel.: 22 882 43 00
e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl

Dla kogo ?

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy serdecznie zaprasza małych i dużych czytelników do Oddziału ,,Czechowice” na Noc Bibliotek pod hasłem „Atrakcje w 3 aktach”.
Będzie to już VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 10 października 2020 rw godz. 18.00-22.00.

Przygotowaliśmy mnóstwo nagród i atrakcji, aby ten jesienny wieczór spędzić w radosnej atmosferze. Specjalnie dla małych uczestników odbędzie się wesoły spektakl Teatru Katarynka ,,Muzyczne Zoo”.

Przedstawienie jest musicalową opowieścią dla najmłodszych o nawiązaniu przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to spowoduje, że dzieci ani przez moment nie będą się nudzić. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.

Występ jest interaktywny, edukacyjny i autorski. Zapraszamy do zabawy dzieci do 10 r.ż. wraz z rodzicami.

Na wydarzenia obowiązują zapisy: promocja@bpursus.waw.pl lub tel. 22 882 43 00.

Zapisy są godzinowe i obejmują:

  1. Godzina 18:00 – animacje dla dzieci z nagrodami
  2. Godzina 18:30 – przedstawienie teatralne + animacje z nagrodami
  3. Godzina 20:00 – przedstawienie teatralne + animacje z nagrodami

Podczas wydarzenia będzie miało miejsce nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy działających przy Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus. Nagrody wręczy Burmistrz – Wiesław Krzemień.

W Noc Bibliotek będzie można również obejrzeć film towarzyszący tegorocznej akcji – “Jakub, Mimmi i gadające psy” (Jekabs, Mimmi un runajosie suni”) w reż. Edmundsa Jansona, Łotwa, Polska, 2019, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce). To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.

https://portal.bpursus.waw.pl/

Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
02-495 Warszawa
tel.: 22 882 43 00
e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl