15
października
2019

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:00

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
02-017 Warszawa
tel.: 22 629 79 58
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Spotkanie “Nogi, nogi roztańczone”, poświęcone będzie historii przedwojennych warszawskich kabaretów. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się o początkach podkasanej Muzy w stolicy, dlaczego scenki powstawały i upadały, i jak to jest mieć, taki kłopot przez 12 sezonów. Będzie także o najsłynniejszym kabarecie międzywojnia i jego następcach, układzie programu, i czym różnił się kabaret od rewii.

Nie zabraknie gwiazd i romansów oraz słów kilku o najsłynniejszym warszawskim konferansjerze oraz wyjaśnienia, po co w ogóle takowy był potrzebny. Otrzemy się także o historie z półświatka. A to wszystko okraszone cytatami z epoki.

Wykład poprowadzi Karolina Głowacka — licencjonowana przewodniczka oraz pasjonatka miasta, która prowadzi spacery tematyczne oraz prelekcje, opowiadające o dawnej Warszawie. Publikuje także artykuły związane tematycznie z przedwojenną stolicą w miesięczniku “Skarpa Warszawska”. W swoich artykułach opisuje stolicę, jakiej już nie ma, ale której ducha wciąż jeszcze da się odnaleźć wśród miejskiej zabudowy. Ponadto jest autorką książki pt. “Echa dawnej Warszawy. Praga”.

Spotkanie zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
02-017 Warszawa
tel.: 22 629 79 58
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl