08
grudnia
2023

Godzina rozpoczęcia :
18:30

Godzina zakończenia:
20:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 121 w Międzylesiu

ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: 22 277 49 69 ; 22 277 49 54
e-mail: miedzylesie@bibliotekawawer.pl

 

 

Dla kogo ?

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

“Nowe oblicza fantastyki” to wieczór, który spędzimy z aż trzema autorami książek z gatunku fantasy i grozy – Jarosławem Dobrowolskim, Januszem Stankiewiczem i tajemniczym feranosem*.
Z naszymi Gośćmi mogliście zetknąć się podczas ich wspólnych występów na konwentach fantastycznych. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli tej przyjemności (z odrobiną dreszczyku), przybliżamy sylwetki Gwiazd, które zaświecą nam na grudniowym niebie.
Jarosław Dobrowolski
Rocznik 1981. Urodzony i wychowany na warszawskim blokowisku. Serca czytelników zdobył cyklem urban fantasy pt. Krwiopijca. (“Delirium” 2022 i “Cyjan” 2023).
Jego powieści i opowiadania są utrzymane w stylistyce dark i grozy, ale nie stronią od ciętego humoru i często są komentarzem współczesnej rzeczywistości
Prywatnie zapalony motocyklista, emerytowany karateka i gracz RPG. Mąż jednej żony, ojciec dwóch córek, alpha watahy owczarków niemieckich. Uwielbia oglądać horrory, sf, od lat psychofan Gwiezdnych Wojen.
Janusz Stankiewicz
Zadebiutował powieścią fantasy “Gorath. Uderz pierwszy” (2022), ciepło przyjętą przez czytelników i nagrodzoną przez nich w plebiscycie portalu granice.pl.
W 2023r. premierę miała kontynuacja: “Gorath. Krawędź Otchłani” (2023).
Czterdziestolatek, który, co typowe dla jego pokolenia, pracował w korporacji, zanim odkrył pasję pisarską dając wreszcie ujście niepohamowanym pokładom wyobraźni.
Choć bohaterami jego powieści obok ludzi są elfy, orki oraz inne fantastyczne odmiany człowieka, mechanizmy rządzące ich uniwersum niepokojąco przypominają dzisiejszą rzeczywistość.
W jego surowych, twardych i pozbawionych złudzeń światach mimo wszystko nieśmiało tli się nadzieja na znalezienie równowagi w chaosie.
Mąż niezastąpionej żony i ojciec dorastającego nastolatka.
W wolnych chwilach uwielbia gotować i słuchać metalu. Najlepiej jednocześnie.
feranos
Psiarz z dalekiej północy, wychowany w Suwałkach, inżynier po SGGW. Fan horroru, fantasy, dramatu, romansu i wszystkiego, co może być nośnikiem emocji.
Pisze, bo wierzy, że słowa mogą zmienić rzeczywistość. Wydał powieści “Spowiedź Abysalu” (2022) oraz kompozycję grozy “Galeria Koszmarów Feranosa” (2023).
Publikował w antologii “Gruzy” (2023) oraz czasopismach internetowych “Magazyn Biały Kruk” oraz “Histeria”.
*Na osoby, które w Dyskusji podadzą kto kryje się pod tym pseudonimem, czekają nagrody książkowe.
Wieczór autorski odbywa się w ramach cyklu “Spotkania z Gwiazdami”. Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy. Współorganizatorem wydarzenia jest Wawerskie Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 121 w Międzylesiu

ul. Żegańska 1
04-713 Warszawa
tel.: 22 277 49 69 ; 22 277 49 54
e-mail: miedzylesie@bibliotekawawer.pl