października

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Na początku było słowo, a ze słów zrodziły się opowieści utkane z mroku, światła księżyca, a także cierpliwej ciszy. Rembertowska biblioteka zaprasza dorosłych i młodzież na spektakl “O diabłach, zbójcach i czarownicach”, który odbędzie się w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8, w czwartek 12 października o godz. 19:00.

Sztuka Opowiadania to najbardziej pierwotna ze sztuk, ściśle związana z naszymi zmysłami i wyobraźnią. Tę wyobraźnię rozbudzą Szymon Góralczyk i Natalia Drąka z Karawany Opowieści, którzy w rytm instrumentów zabiorą słuchaczy w niesamowitą podróż do świata podań, legend i folkloru.

Czasem możemy spotkać na swojej drodze różne osoby i nie zawsze życzą nam one dobrze. Ale może to tylko pozory? Może zbójcy mają swój honor, diabły są straszne z wyglądu, a dbają o ziemię i jej mieszkańców, a czarownice to tak naprawdę wiedźmy?

Kiedy już nic nie wiadomo – można tylko iść przed siebie. Posłuchajmy opowieści i zobaczmy, dokąd doprowadzi nas ta ścieżka.

Po spektaklu Biblioteka zaprasza na miniwarsztaty, podczas których będzie można podjąć próbę stworzenia własnych opowieści za pomocą kart narracyjnych..

Spektakl narracyjny odbędzie się w ramach “Gawęd na Gawędziarzy”.  Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Wstęp wolny.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55