maja

• dzieci

Biblioteka w Wawrze już po raz siódmy organizuje coroczny przejazd rowerowy pod nazwą Odjazdowy Bibliotekarz!

Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach.

Założeniem akcji jest połączenie dwóch pozornie nie związanych ze sobą dziedzin – sportu i książki. Zależy nam na promocji czytelnictwa i upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Jednak naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobra zabawa.

Akcja kierowana jest do wszystkich Czytelników i nie tylko. Udział może wziąć każdy dysponujący sprawnym rowerem, ponieważ jest to impreza rodzinna. Przejazd, jego tempo i trasa dopasowane są do potrzeb uczestników. Nie śpieszymy się, a trasa nie jest wymagająca. Najmłodsza uczestniczka zeszłorocznej edycji, która pokonała cała trasę o własnych siłach miała 7 lat. Rajd odbywa się przy stałej asyście policji, dysponujemy też pomocą techniczną.

Jednym z ważniejszych elementów imprezy jest meta. Tradycyjnie staramy się uatrakcyjnić wydarzenie zapewniając zajęcia dla dzieci, bookcrossing czyli  niekonwencjonalną formę popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej” oraz inne atrakcje.

W tym roku start będzie podwójny:
1. Zbiórka 13:45, planowany wyjazd ok. 14:00
Start: Parking przy Kościele pw. św. Karola Boromeusza – ul. Kadetów 33
2. Zbiórka 14:20 przed Kulturoteką planowany wyjazd ok. 14:45 – ul. Błękitna 32
Na starcie możliwość zwiedzenia nowego budynku biblioteki i zapoznanie się z całodobowym systemem wypożyczeń.

Przejedziemy szybką trasą do Międzylesia, tunelem pod torami, a potem przez Mazowiecki Park Krajobrazowy i malownicze uliczki Radości do Wypożyczalni Nr 82 w Miedzeszynie na ul. Agrestową 1. Tu odpoczniemy chwilę w Czytelni Plenerowej i ruszymy dalej do Kulturoteki w Radości na ul. Powojową 2.
Dojazd planowany na godzinę 16:30.

Do Rajdu można dołączyć na trasie.
Na Mecie dołączymy do “Majówki u Antosia”, spotkania historycznego, organizowanego przez pana Andrzeja Rukowicza razem z Wawerskim Centrum Kultury.

W programie:
– spotkanie na terenie dawnej posiadłości Antoniego Fertnera-  Willi Pod Kogutkiem
– o 17:00 odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Janickim, prowadzącym program telewizyjny “W starym kinie”
– projekcja filmu “Zapomniana melodia”, komedii muzycznej z 1938 roku.
– koncert piosenek z lat 20. i 30. Pod przewodnictwem Żanety Sławińskiej-Zdunik.

Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

link do wydarzenia na Facebooku