czerwca

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka51@bprembertow.waw.pl

• dzieci

Jesteś miłośnikiem dwóch kółek? A może masz bzika na punkcie czytania? Pasję do książek i roweru już niebawem będzie można połączyć! Wystarczy przyłączyć się 15 czerwca do rajdu rowerowego pod hasłem “Odjazdowy Bibliotekarz – Rembertów 2019”. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Założeniem akcji jest połączenie dwóch pozornie nie związanych ze sobą dziedzin – sportu i książki. Zależy nam na promocji czytelnictwa i upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Jednak naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobra zabawa.

Rodzinny rajd rowerowy czytelników, bibliotekarzy oraz wszystkich sympatyków czytania i rowerów rozpocznie się od rejestracji uczestników od godz. 10:30. Startujemy o godz. 11.00 spod Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 (parking przy Urzędzie Dzielnicy), by po przejechaniu około 9,5-kilometrowej trasy spotkać się na pikniku w parku przy Urzędzie.

Jak na rodzinną imprezę przystało, przejazd, jego tempo i trasa dopasowane są do potrzeb uczestników w każdym wieku. Nie śpieszymy się, a trasa nie jest wymagająca. Rajd odbywa się przy stałej asyście policji po terenach miejskich. Po rowerowej wycieczce zapraszamy na piknik, w ramach którego zaplanowane zostały m.in. gra terenowa, wymiana książek (bookcrosing), warsztaty edukacyjne oraz grill. Prosimy o zabranie ze sobą wody do picia.

Podejmij wyzwanie! Nie siedź bezczynnie w sobotnie przedpołudnie! Weź ze sobą dzieci, namów sąsiadów, zaproś znajomych. Załóż coś w kolorze dojrzałej pomarańczy i przynieś swoje „wyczytane” książki na wymianę. Dobra zabawa gwarantowana!

Tegoroczna edycja Odjazdowego Bibliotekarza włączona została w wydarzenia organizowane w ramach Warszawskiego Tygodnia Różnorodności.

Organizatorem rajdu jest Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów. Piknik współfinansowany jest ze środków Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Odjazdowy Bibliotekarz - Rembertów 2019

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51