listopada

Filia “Powsin” (Wypożyczalnia nr 126)

ul. Przyczółkowa 27a
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl

Literatura dostarcza wielu inspiracji i tematów do dyskusji. Stawia przed nami problemy, które są uniwersalne, dotykają istotnych sfer w życiu każdego człowieka. Szczególnie warto pochylić się nad nimi, gdy powoli zaczynamy wkraczać w wiek podejmowania ważnych decyzji i większego decydowania o sobie.

Wszystkich chętnych do wspólnej literackiej podróży uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz licealistów filia przy ul. Przyczółkowej 27a, zaprasza we wtorek 26 listopada o godzinie 16:00 na spotkanie Open your mind! czyli Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Raz w miesiącu będziemy rozmawiać na temat nowości, które poruszają ważkie dla Was zagadnienia, wzbudzają emocje, wymagają zastanowienia się nad daną kwestią. Jeśli zechcecie, co jakiś czas, pogadamy wspólnie o poezji i przekonamy się, że można o niej mówić zupełnie inaczej niż w szkole.

Poezja, to bowiem wrażliwszy sposób odbierania świata, ukryty pod płaszczykiem pięknego języka. Każdy z nas może ją czuć po swojemu i dostrzegać w niej swoje tęsknoty, smutki, radości i pragnienia. Wystarczy spojrzeć na nią z wyrozumiałością i dać jej szansę. Przekonajcie się, że warto rozmawiać o literaturze.

Filia “Powsin” (Wypożyczalnia nr 126)

ul. Przyczółkowa 27a
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl