maja

Czytelnia Naukowa Nr I

ul. św. Wincentego 85
e-mail: czytelnia@multibiblioteka.waw.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na wieczór autorski i promocję nowego tomiku poezji Kazimierza Nowackiego w Czytelni Naukowej nr I z udziałem Piotra Goljata.

Kazimierz Nowacki urodził się w województwie podlaskim. Swoją młodość spędził w małej wiosce Zaręby – Krzętki.

Od 18. roku życia mieszka i pracuje w Warszawie. Poeta z Grupy Poetyckiej Akant uczestniczył w wielu wydarzeniach artystycznych w Czytelni i poza nią. Opublikował trzy tomiki poezji: Zatrzymać chwile (2011), Strofy życia (2013) i Spacery z Eurydyką (2015).

Piotr Goljat – wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty “Moja wolności” w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję “Łaźnia” w Radomiu, czy Festiwalu “Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego pod patronatem radiowej “Trójki” w sopockim Teatrze Atelier.

W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana “A może by tak… Tuwim?”, w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima. http://goljat.pl/

Spotkanie realizowane ramach projektuPrzystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródniez budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Plakat z zaproszeniem na wieczór autorski i promocję nowego tomiku poezji Kazimierza Nowackiego w Czytelni Naukowej nr I z udziałem Piotra Goljata.

Czytelnia Naukowa Nr I

ul. św. Wincentego 85