czerwca

• dzieci

15 czerwca 2019 roku już po raz dziewiąty odbędzie się piknik “Otwieramy Żoliborz” w parku im. Stefana Żeromskiego, znajdującym się w rejonie ulic Mickiewicza, Krasińskiego, Czarnieckiego i Mierosławskiego.

Impreza ma na celu pobudzać aktywność żoliborskiej społeczności lokalnej tak, by jednego dnia mogła pokazać to, czym zajmuje się bądź „żyje” przez cały rok. Dotyczy to zarówno instytucji, organizacji, firm o różnym profilu, jak i jednostek, rodzin, sąsiadów.

Tradycyjnie już od godziny 11:00 zapraszamy na stanowisko Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy w Forcie Sokolnickiego, gdzie zaproponujemy Państwu:

• warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych “Eco książka”  – wspólne wykonywanie zakładek do książek w formie kolaży oraz kurs szydełkowania (od godz. 12);
  • wystawę “Żoliborz w fotografii Andrzeja Jastrzembskiego”;
  • możliwość zagrania w gry planszowe;
  • miejsce wymiany książek w gramach akcji bookcrossingowej (godz. 11-17);
  • punkt z dostępem do aktualnej prasy;
  • głośne czytanie bajek dla najmłodszych;
  • gry i zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu (godz. 11-17).

Organizatorem spotkania jest Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

Czarnieckiego 51, 01-541 Warszawa, Polska