sierpnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

W związku z obchodami 50. rocznicy lądowania na Księżycu, Biblioteka żoliborska zaprasza do udziału w spotkaniu rocznicowym “Piękno Wszechświata”, które poprowadzi dr Krzysztof Ziółkowski.

Podczas spotkania z naukowcem zaprezentujemy oryginalne i mało znane zdjęcia różnych obiektów Wszechświata z komentarzem objaśniającym czym są, jak powstały i jak przebiega ich ewolucja. Wydarzenie jest częścią cyklu wydarzeń edukacyjnych pod tytułem “Apollo na Księżycu”

Krzysztof Ziółkowski – polski astronom, autor publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny astronomii, działacz Klubu Inteligencji Katolickiej. Był wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika poświęconego tematyce astronomicznej “Urania”. Został członkiem Międzynarodowej Unii Astronomicznej, Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28