września

• dzieci

Kto: Dzielnica Wilanów, Wilanowska Biblioteka Publiczna,

Co: Piknik rodzinny „Back to school” – stoisko Biblioteki „W krainie dinozaurów”

Kiedy: sobota 3 września, godz. 10:00-16:00

Gdzie: ul. Franciszka Klimczaka 2

„Gdzieś na świecie – od argentyńskich pustyni po lodowce Alaski – mniej więcej raz na tydzień odkrywa się kolejny gatunek dinozaura. Powtórzmy jeszcze raz: nowy dinozaur co tydzień. To około pięćdziesięciu nowych gatunków rocznie.”

– Steve Brussate „Era dinozaurów. Od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie”

Przenieś się z nami do epoki jurajskiej i poznaj niesamowitych mieszkańców Ziemi. Majestatycznych i łagodnych, a także drapieżnych i niebezpiecznych. To oni od dziecka rozbudzają naszą wyobraźnię i zapełniają strony książek oraz fabuły filmów.

W sobotę spotykamy się na pikniku, by przyjrzeć się im z bliska. Na bibliotecznym stoisku przygotowaliśmy wspaniałe dinozaurowe animacje, dzięki którym świat wprost z Parku Jurajskiego stanie przed Wami otworem. Czekają na Was warsztaty robienia figurek dinozaurów, masek i wiele innych atrakcji. Widzimy się na plaży Wilanów.