września

• dzieci

4 września w godzinach 11:00-16:00 zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów – ul. Franciszka Klimczaka 2.

Przygotowaliśmy moc atrakcji dla rodzin. W programie:

• O godzinie 12:00 Narodowe Czytanie 2021 „Moralności Pani Dulskiej”, w której świat wprowadzą nas Mariusz i Maria Krzemińscy.
  • Konkurs na najlepszy kapelusz i muchę z epoki Gabrieli Zapolskiej.

Zaczytany zakątek, a w nim:

• Zagadki i rebusy – Pobaw się z nami w detektywa i rozwiąż zadania, które przygotowaliśmy. Przydatne będą dobry humor, trochę wiedzy, sprytu i kapelusz albo ciemne okulary.
  • Plenerowa biblioteka – Przyjdź i posłuchaj wspaniałych opowieści, które przynieśliśmy wprost z Biblioteki. Odpocznij chwilę i nabierz sił na dalsze zajęcia, wsłuchując się w czytane przez nas historie. Usiądź na wygodnym leżaku i zrelaksuj się przy lekturze z bookcrossingowej półki, a jeśli rozpoczęta lektura przypadnie Ci do gustu, zabierz ją ze sobą do domu.
  • Ekosztuka – Pomyśl kreatywnie i zrób coś z rzeczy codziennego użytku. Wspólnie z nami przygotuj ekologiczną biżuterię oraz stwórz obrazy metodą malowania natryskowego, które możesz powtórzyć potem w domu. Zagraj również z nami w eko gry.
  • Animacje – Włącz się w prowadzone przez nas warsztaty plastyczne i wyczaruj wspaniały kapelusz lub inne dzieła. Zagraj z nami we wciągające gry planszowe. Możesz również samodzielnie zrobić latawiec i zobaczyć, jak z balonów powstają zwierzątka.