października

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

W środę, 27 października o godzinie 18:00 w “Piwnicy pod Regałami” odbędzie się spotkanie z cyklu “Piwnica Poetów”. Gościem Adama Wiedemanna będzie Cezary Domarus.
“…Nazwany został “szarą eminencją nadwiślańskiej awangardy”, choć przecież nie pociąga za żadne sznurki i zresztą żadnej awangardy już tu nie ma, on zaś jest raczej hemofilitycznym księciem postmodernizmu, nieistniejącej krainy, gdzie wszystko dzieje się normalnie, a jednak jest to bardzo dziwne, nasze postrzeganie zależy bowiem od perspektywy, a Czarek nieustannie tę perspektywę zmienia, zamąca i przekręca, w jego wierszach jesteśmy u siebie, lecz nie czujemy się; trudno o komfort, gdy ma się świadomość chwilowego istnienia między mikro- i makrokosmosem, między okropnie rozległą przeszłością a niewyobrażalnie obszerną przyszłością. Człowiek na skrzyżowaniu czterech nieskończoności; oto bohater Domarusa. Człowiek; dodajmy; piekielnie inteligentny…” Adam Wiedemann.
Cykl Piwnica Poetów realizowany jest przez Czytelnię Naukową Nr VII w partnerstwie z ZAiKS.
Nadal obowiązują reguły oraz przestrzeganie zasad dotyczących zasłaniania nosa i ust. Z uwagi na limit osób uczestniczących prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca: cn7@biblioteka.waw.pl lub pod numerem 22 827 56 73. Po zajęciu miejsc przez limitowaną liczbę osób oraz po rozpoczęciu spotkania wejście nie będzie już możliwe.
Zapraszamy serdecznie!

Czytelnia Naukowa Nr VII