29
września
2021

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
00-266 Warszawa
tel.: 22 827 56 73
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

W środę 29 września o godzinie 18:00 w “Piwnicy pod Regałami” przy ul. Świętojańskiej 5, odbędzie się spotkanie z cyklu “Piwnica Poetów”. Gościem Adama Wiedemanna będzie Eda Ostrowska.
“…Edessa (leżąca dziś w południowej Turcji) była podobno pierwszym miastem założonym po potopie. Później należała i do Arabów, i do chrześcijan (stacjonował tam św. Tadeusz), do Persów i do Greków, jej losy są tak skomplikowane, że ich tu nie opiszę, chociaż chciałbym. A czemu chciałbym? Gdyż edessa (już z małej litery) to również forma poetycka wypracowana przez Edę Ostrowską, forma jak gdyby fraktalna, bo edessy, z których każda jest zamkniętą całością, potrafią składać się w wielkie
poematy sowizdrzalskie lub filozofujące, którymi autorka ostatnio nas raczy. Mam jednak nadzieję, że Eda zaprezentuje również trochę wcześniejszych wierszy, w których staropolska tradycja dworkowa miesza się z wiejskim kościelnym zaśpiewem i erotyzmem o hipisowskim rodowodzie; jest to mieszanka zaiste wybuchowa….” tak przedstawia Edę Ostrowską Adam Wiedemann.
Nadal obowiązują reguły oraz przestrzeganie zasad dotyczących zasłaniania nosa i ust. Z uwagi na limit osób uczestniczących prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca: cn7@biblioteka.waw.pl lub pod numerem 22 827 56 73. Po zajęciu miejsc przez limitowaną liczbę osób oraz po rozpoczęciu spotkania wejście nie będzie już możliwe.
Zapraszamy serdecznie!

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
00-266 Warszawa
tel.: 22 827 56 73
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl