września

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

W środę 15 września o godzinie 18:00 w “Piwnicy pod Regałami” odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Piwnica Poetów”, które poprowadzi Adam Wiedemann. Gościem będzie Michał Sobol.
O Poecie (Michale Sobolu) Adam Wiedemann mówi tak: “…Michała Sobola zaliczyłem kiedyś do grona “wiejskich filozofów”: poetów żyjących na prowincji i dysponujących doskonałym humanistycznym wykształceniem, dzięki czemu ich twórczość odróżnia się (oczywiście na plus) od tego, co piszą poeci w dużych miastach. Sobol co prawda nie studiował filozofii, tylko teologię, nie przeszkadza mu to wszakże w byciu myślicielem tworzącym nader specyficzne soliloquia. Jego wiersze są zawsze precyzyjnie skonstruowane, oparte często na anegdocie, ta jednak zawsze przeobraża się w myśl, która rzuca czytelnikiem o glebę. Niech nas nie zwiedzie komunikatywność tej poezji: ona jest zawsze podstępna i dąży do całkowitej remisji naszych przeświadczeń, które żywimy w swych mózgach jak przysłowiową trzodę….”.
Ze względu na reguły zachowania, które obowiązują w czasie pandemii, liczba osób biorących udział w spotkaniu będzie limitowana. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca: cn7@biblioteka.waw.pl lub pod numerem 22 827 56 73. Zastrzegamy, że jeśli liczba chętnych uczestników przekroczy określony limit, drzwi zostaną zamknięte. To samo dotyczy spóźnialskich, nawet jeśli wcześniej rezerwowali.

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5