września

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

W środę 30 września o godzinie 18:00 w “Piwnicy pod Regałami” odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Piwnica Poetów”, które poprowadzi Adam Wiedemann. Gościem będzie Bartłomiej Majzel.
Adam Wiedemann tak zapowiada spotkanie z Bartłomiejem Majzlem: “…Żeby Majzla gdziekolwiek zaliczyć, trzeba się nieźle napracować. Zasadniczo jest poetą śląskim, ale chyba tylko pod względem towarzyskim. Jest poetą podróżnikiem, lecz nie uprawia bynajmniej turystyki lirycznej (acz już dwadzieścia lat temu pisał o Aleppo). Jest poetą religijnym, tyle że poza wszelką religią, jego wiersze to szamańskie zaklęcia, nawoływania i pohukiwania. Jest poetą mroku zasiadającym w pełnym słońcu, poetą wsobnym i bezwstydnie ekstatycznym, konsekwentnym i nieprzewidywalnym, poetą takim i owakim, celowo tak tu nadużywam słowa poeta, bo Majzel jest poetą w swoim całokształcie, nikt takim poetą dzisiaj nie jest i kto wie, czy jeszcze będzie. A czy wygląda na poetę? – o tym się przekonamy, dawno już bowiem nie był tu u nas widziany….”.
Ze względu na reguły zachowania, które obowiązują w czasie pandemii, liczba osób biorących udział w spotkaniu będzie limitowana. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca: cn7@biblioteka.waw.pl oraz punktualne przybycie. Zastrzegamy, że jeśli liczba chętnych uczestników przekroczy określony limit, drzwi zostaną zamknięte. To samo dotyczy spóźnialskich, nawet jeśli wcześniej rezerwowali.

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5