września

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Pokaz filmu “Binti”

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza 25 września, o godz. 11:00 na bezpłatny pokaz filmu „Binti”.

Seans dla dzieci w wieku 9+. Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja miejsc online na stronie biblioteki. Link do zapisu: https://tiny.pl/9twv5

O filmie:

Witajcie na kanale Binti! Zaczynamy! Marzeniem Binti jest bycie słynną vlogerką, jednak codzienność przynosi coraz więcej wyzwań. Kiedy zaprzyjaźnia się z miłośnikiem natury Eliasem oraz jego rodziną, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Czy można powierzyć wszystko sile Internetu?

Nieustraszona Binti prowadzi vloga i marzy o rozgłosie. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli – Binti i jej tata muszą z dnia na dzień opuścić swój dom. Ponieważ przebywają w Belgii nielegalnie, szukają niecodziennych rozwiązań. Schronienie znajdują u zaangażowanego w ratowanie zagrożonych gatunków Eliasa oraz jego kreatywnej mamy. Mimo ogromnych różnic charakterów szybko się zaprzyjaźniają, łączy ich wspólny cel! Binti, wykorzystując moc Internetu, pomaga Eliasowi nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi. Tarapaty Binti nie mają końca, ale Elias bez zastanowienia zawsze staje w obronie przyjaciółki. Tylko czy to wystarczy? Jaki los czeka Binti oraz jej tatę?

„Binti” to obsypana nagrodami zabawna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i marzeniach. Niecodzienne przesłanie o pomysłowym korzystaniu z siły Internetu to świetna instrukcja na kreatywne, rodzinne spędzanie czasu w dobie bycia online.

Reżyseria: Frederike Migom

Kraj i rok produkcji: Belgia 2019

Czas trwania: 90 min.

Kategoria wiekowa: 9+

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Na górze tekst: „25 września, godz. 11:00 Binti”. Na środku grafika - zdjęcie bohaterki robiącej sobie selfie telefonem. Niżej tekst: „Obsypana nagrodami zabawna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i marzeniach. Niecodzienne przesłanie o pomysłowym korzystaniu z siły Internetu to świetna instrukcja na kreatywne, rodzinne spędzanie czasu w dobie bycia online. Bezpłatny pokaz filmu, liczba miejsc ograniczona, seans dla dzieci w wieku 9+, zapisy na stronie www.mbddim.pl, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a, 02-621 Warszawa". W tle na górze i po bokach motywy kwiatowe. Na dole logotypy: Multimedialnej Biblioteki, Urzędu Dzielnicy Mokotów, Projektu Biblioteka z ogrodem, Budżetu Obywatelskiego, Syrenki Zakochaj się w Warszawie na Mokotowie.
Binti plakat

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI