stycznia

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Nazywana “księżniczką sztuki polskiej”. Graficzka, malarka, ilustratorka. Jedna z najbardziej znanych artystek dwudziestolecia międzywojennego.

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla na Pradze-Południe oraz Towarzystwo Polsko-Szwajcarskie zapraszają Państwa na niezwykły wieczór, poświęcony postaci Zofii Stryjeńskiej.
W programie wykład historyka sztuki prof. zw. dr. hab. Jana Wiktora Sienkiewicza, na temat życiorysu i twórczości autorki oraz występ muzyczny Justyny Sychory (skrzypce).

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia o godzinie 16:00 w gmachu Biblioteki przy ul. Meissnera 5.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24