września

ul. V. Van Gogha 1
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl

Czas na nowy sezon naszych białołęckich Klubów Książki! 📖

Dzisiaj zapraszamy na Poranki z książką, comiesięczne spotkania dla Seniorów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 września 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w Czytelni Naukowej Nr XX. Będziemy rozmawiać o książce Żanny Słoniowskiej “Dom z witrażem”. Przeczytajcie opis:

“W lwowskiej kamienicy z niespotykanym witrażem mieszkają cztery kobiety – prababka, babka, wnuczka i prawnuczka. Żyją w mieście, w którym brakuje mężczyzn, bo porwała lub pokaleczyła ich historia. Kobiety toczą własne wojny i rewolucje. Prababka ma rytuał zamykania drzwi. Najpierw pierwsze, ciemne, drewniane – dwa obroty klucza i łańcuch. Potem kolejne, białe, zamykane równie gorliwie. Po tym, co przeżyła w Rosji wie, że nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Kiedy pewnego dnia 1988 roku do mieszkania przynoszą zawinięte w niebiesko-żółtą flagę ciało jej wnuczki, prababka przestaje blokować drzwi. Najgorsze już się stało. Ale to nie koniec historii tej rodziny. I nie koniec walki o niezależność. Dom z witrażem to poruszająca opowieść o kobietach, miłości i budzeniu się do wolności.”

Jeśli masz ochotę do nas dołączyć zadzwoń do Czytelni pod numer telefonu 22 614 64 35 lub napisz maila na adres czytn20@bibliotekabialoleka.pl.

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1