września

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

• dzieci

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza są lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania. Zapraszamy Was na nieco inne spotkanie z mistrzem i jego dziełami. Trochę z Nim poromansujemy…

Zastanawialiście się kiedyś, czy można klasykę literatury przekuć na impro? Nasza odpowiedź brzmi: TAK! Wszelkie wątpliwości będzie można rozwiać podczas warsztatów improwizacji z Panem od Komedii, który z impro zrobił swój sposób na życie. Wszystkich odważnych zachęcamy do udziału, a tych, którzy wolą popatrzeć, do podziwiania improwizowanych „Ballad i romansów”.

Jeśli nie po drodze Wam z teatrem improwizowanym i lepiej czujecie się w sztukach plastycznych, będziecie mieli okazję swoje impresje na temat „Ballad i romansów” wyrazić za pomocą farb. Wdrożą i wesprą Was w tym Renata i Paulina, które prowadzą arteterapię w Bibliotece na Młynarskiej. Będziecie mogli dać upust swojej fantazji i namalować to, co Wam w duszy zagra. Malowaliście kiedyś rękami?

A dla miłośników słowa w klasycznym rozumieniu mamy czytelnię plenerową, którą zaopiekuje się Łukasz z Ekoteki. Jeśli będziecie mieli ochotę podyskutować o literaturze, to traficie na znakomitą do tego osobę, bo Łukasz prowadzi w Bibliotece na Żytniej Dyskusyjny Klub Książki.

Spotykamy się 2 września o 18.00 na Skwerze Bohdana Lacherta przed Biblioteką przy al. Solidarności.

Przed udziałem w wydarzeniu warto zapoznać się z tekstem dzieła Mickiewicza. Znajdziecie go on-line pod tym linkiem oraz tu. Zachęcamy także do wypożyczania egzemplarzy dostępnych w naszych Bibliotekach.

Jeśli macie swoje wersje „Ballad i romansów”, zabierzcie je ze sobą. Jeśli nie macie, nie martwcie się, przygotujemy kilka roboczych egzemplarzy. A jeśli pogoda nas zaskoczy, przeniesiemy się pod dach.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90