19
marca
2023

Godzina rozpoczęcia :
13:00

Godzina zakończenia:
14:00

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Biblioteka w Wesołej zaprasza na prezentację twórczości prof. Jerzego Nowosielskiego w kościele i kaplicy z prelekcją pana Pawła Sadleja, konserwatora zabytków, który jako młody człowiek uczestniczył w pracach prof. Nowosielskiego w Wesołej.

Miejsce: Parafia Opatrzności Bożej, ul. Piotra Skargi 2, 05-075 Warszawa Wesoła

Dla uczestników spotkań mamy publikację Zofii Łukomskiej-Chojeckiej ,,Jerzy Nowosielski w Wesołej: przewodnik po kościele i kaplicy parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej”.


Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Parafia pw. Opatrzności Bożej w Wesołej.

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego


Niesamowite nagrania o tworzeniu wnętrza przez Jerzego Nowosielskiego w Kościele Opatrzności Bożej w Wesołej:
YouTube lub Spotify.

Rok Jerzego Nowosielskiego - plakat

Parafia Opatrzności Bożej Warszawa Wesoła


Parafia rzymskokatolicka w Warszawie (osiedle Wesoła), należąca do dekanatu rembertowskiego diecezji warszawsko-praskiej. Do końca sierpnia 2011 roku obsługiwana przez księży diecezji warszawsko-praskiej. Od 1 września 2011 roku parafię prowadzą ojcowie z Instytutu Kleryckiego Chemin Neuf.

Parafia została erygowana 27 czerwca 1950 przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Obecny kościół parafialny pod wezwaniem Opatrzności Bożej został wybudowany w latach 1934-1939 w stylu neoromańskim.

Przy kościele znajduje się także cmentarz parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

/wikipedia/


www.parafiawesola.pl
22 773 56 35