kwietnia

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51

e-mail: biblioteka51@bprembertow.waw.pl

W kwietniu Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tym razem zajmiemy się książką napisaną przez Jodi Picoult pod tytułem “Dziewiętnaście minut”.

Bohaterem jest siedemnastoletni Peter Houghton, mieszkający z rodzicami w małym miasteczku. Chłopak od lat jest poniżany psychicznie i fizycznie przez szkolnych kolegów. Pewnego dnia, nastolatek doprowadzony do ostateczności, wyrusza do szkoły z zamiarem dokonania zemsty na swoich prześladowcach. Dziewiętnaście minut, tyle wystarczy by życie Petera, jego rodziców i mieszkańców miasteczka zmieniło się na zawsze. Co się stanie z małą społecznością, która przeżyła taką tragedię? Wydaje się, że to zdarzenie powinno dać wielu osobom do myślenia…

Jodi Picoult z niebywałym wyczuciem porusza się w obszarze tematów naprawdę kontrowersyjnych. Unika prostych odpowiedzi, stara się uczciwie i obiektywnie pokazać racje każdej ze stron. Czytelnik do samego końca nie będzie w stanie przewidzieć, jak może zakończyć się ta historia.

To świetna propozycja, szczególnie dla czytelników zainteresowanych złożonymi problemami, dręczonych pytaniami, na które brak jednoznacznych odpowiedzi.

Zapraszamy 25.04.2019 (czwartek) godz. 17.00

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 51