września

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

• dzieci

Interesujesz się dziejami Rembertowa? Chcesz poznać naszą dzielnicę od literackiej podszewki? Wybierz się na spacer historyczno-literacki po Rembertowie! Wyruszamy 24 września o godzinie 10:00, a poprowadzi nas Olga Potrzuska,  przewodnik warszawski.

Tym razem w sobotnie przedpołudnie czytelnicy biblioteki przy ul. Gawędziarzy będą mogli nie tylko wypożyczyć książki i wziąć udział w zajęciach “Sobotnie czytanie”, ale także wyruszyć na miniwyprawę szlakiem historii dzielnicy i rembertowskich akcentów w literaturze. Uczestnicy spaceru historyczno-literackiego po Rembertowie zbiorą się 24 września o 9:55 pod biblioteką, która będzie również metą wydarzenia – powrót planowany jest na godzinę 12:00.

Olga Potrzuska, będąca czytelniczką i wolontariuszką rembertowskiej biblioteki, oprowadzi wycieczkę po ciekawych miejscach dzielnicy, opowie o książkach, w których pojawia się Rembertów oraz mieszkających w nim pisarkach i pisarzach. Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie obowiązują zapisy ani ograniczenia wiekowe. Program spaceru zainteresuje zarówno dorosłych, jak i całkiem młodych miłośników Rembertowa.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8