05
października
2021

Godzina rozpoczęcia :
11:00

Godzina zakończenia:
12:00

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1
03-188 Warszawa
tel.: 22 614 64 35
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl

Dla kogo ?

Serdecznie zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie z Mariką Krajniewską, autorką książki “Przystań”. Nietypowe dlatego, że pierwszy raz spotykamy się w plenerze na spacerze literackim.
 
⏰ Data spaceru: 5 października (wtorek) o godz. 11:00
🏠 Miejsce zbiórki: Modlińska 257
📩 Obowiązują zapisy: czytn20@bibliotekabialoleka.pl albo telefon 22 614 64 35
 
Podczas spaceru poznamy historię bohaterek książki oraz samego budynku. Budynek Modlińska 257 to historyczny budynek położony przy ul. Modlińskiej 257 w Henrykowie, który kiedyś mieścił Zakład Wychowawczy dla Dziewcząt imienia matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek. Jest wpisany do rejestru zabytków jako zespół dawnego ośrodka opiekuńczego “Przystań”.
 
Naszą przewodniczką będzie autorka książki, Marika Krajniewska.
 
Urodzona w Petersburgu, z wykształcenia tłumaczka, z zamiłowania dziennikarka, autorka powieści „Papierowy Motyl”. Lawiruje na pograniczu dwóch kultur – polskiej i rosyjskiej. Ma na swoim koncie wygraną w konkursie literackim miesięcznika Pani na najpiękniejsze opowiadanie o miłości. O jej opowiadaniu Janusz L. Wiśniewski powiedział: „Kiedy je przeczytałem, przestałem na chwilę oddychać…”. Jest laureatką konkursu literackiego organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury w roku 2009 „Pisanie jest dobre na chandrę”. Absolwentka Warsztatów Kreatywnego Pisania Polskiej Akademii Nauk. Mama, żona, pisarka… W listopadzie 2009 założyła własne wydawnictwo “Papierowy motyl”. Jest autorką kilku powieści i tomików opowiadań. Wyreżyserowała krótkometrażowy film fabularny “Głód” na podstawie własnego opowiadania. W filmie zagrali m.in. Ewelina Szostkowa, Piotr Głowacki i Mateusz Damięcki. Obecnie oprócz pisania promuje filozofię życia work for fun, jest autorką bloga www.prosteopowiesci.pl
 

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1
03-188 Warszawa
tel.: 22 614 64 35
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl