września

• dzieci

Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Gwara Warszawska, zapraszają na “Spacer z Praską duszą” w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu “Mieszkamy na Pradze”, na który otrzymano dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski z Programu Programu Patriotyzm Jutra.

Spacer odbędzie się 21 września 2019 r. (sobota) o godzinie 10:00.

Początek trasy spod Biblioteki przy ul. Radzymińskiej 50.

Spacer, to możliwość poznania wyjątkowych miejsc w towarzystwie ferajny ze Stowarzyszenia Gwara Warszawska. Podczas ekskursji będzie można poznać cechy Gwary Warszawskiej, jej źródła i różnorodność, podejrzeć obecność gwary we współczesnym języku w zakamarkach Różyca i uliczkach Trójkąta Bermudzkiego.

Spacer zostanie przygotowany tak, aby mama, tata, smyki i dziadkowie razem mogli wybrać się w podróż w czasie z Wiechem i Walerkiem w towarzystwie warszawskich piosenek.