marca

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

• dzieci

Zapraszamy do udziału w inicjatywie Społecznościowa Metamorfoza Tarasu, która odbędzie się przed budynkiem Biblioteki przy al. Solidarności 90. Wspólnie z partnerami z firmy ogrodniczej planujemy przekształcenie tarasu w oazę zieleni, która sprzyja integracji i inspiracji społecznej.

Podczas wydarzenia zapraszamy do wspólnego sadzenia roślin oraz udziału w wiosennych warsztatach siania, które przeprowadzą edukatorzy z Fundacji Alter Eko.

Warsztaty tworzenia uprawy parapetowej / balkonowej odbędą się w dwóch turach: o 12:30 i 13:30. Podczas warsztatów uczestnicy wysłuchają wykładu na temat doboru podłoża do siania, pikowania i uprawy roślin, a także wymiany nasion i doboru roślin do różnych warunków. Uczestnicy wykonają ekologiczne doniczki oraz zapoczątkują własne uprawy. Na wysiew można zabrać własne plastikowe doniczki. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@bpwola.waw.pl. W wiadomości prosimy podać preferowaną godzinę warsztatów.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek w korzystnej cenie oraz wymiany nasionami i/lub kwiatami.

Zachęcamy do udziału – razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie natura spotyka się z kulturą i edukacją!

Harmonogram:

12:00 – powitanie mieszkańców i wspólne sadzenie krzewów

12:30 – wiosenne warsztaty siania. Zapisy: zapisy@bpwola.waw.pl (liczba miejsc ograniczona)

13:30 – wiosenne warsztaty siania. Zapisy: zapisy@bpwola.waw.pl (liczba miejsc ograniczona)

Atrakcje towarzyszące: kiermasz książek, kwiatkodzielnia, nasionodzielnia, miniwystawa.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90