maja

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Uwielbiany. Kochany. Podziwiany. Wspaniały aktor i cudowny człowiek. Kultowa postać! Franciszek Pieczka. Jego intymny portret naszkicowała w formie anegdot, opowieści i wspomnień Katarzyna Stoparczyk. Towarzyszył jej Piotr Pieczka, syn Franciszka, który z okładki ich wspólnej publikacji zachęca nas słowami “Poznajcie mojego Tatę”.
Nieprzypadkowo spotkanie z książką i jej autorami odbywa się w warszawskiej Falenicy, bowiem jeden z najsłynniejszych polskich aktorów wybrał właśnie ją na swój ostatni dom. Zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic na pełen ciepła i wzruszeń majowy wieczór z Franciszkiem Pieczką, a tymczasem poznajcie twórców książki “Franciszek Pieczka. Portret intymny”.
Katarzyna Stoparczyk dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Współtwórczyni międzynarodowego projektu „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i dzieci”.
Mistrzyni rozmowy. W Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m. in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”.
Na bazie jej autorskiej audycji „Myślidziecka 3/5/7” ukazała się książka pt. „Jak mieć w życiu frajdę”. Wydała także dwie książki dla dzieci, a także kilkanaście płyt z zapisem ścieżek dźwiękowych autorskich spektakli teatralnych.
Ambasadorka Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Kuratorka sceny dziecięcej i młodzieżowej Festiwalu Stolica Języka Polskiego.
Jurorka Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Twórczyni „Małej Kapituły”, dzięki której dzieci mają głos w wyborze książki roku w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci.
Członkini Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce.
Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci. Uhonorowana statuetkami Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej za audycję „Zagadkowa niedziela”, jak również prestiżowym tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.
Piotr Pieczka, syn Franciszka, ojciec Alicji, realizatorki ostatniego filmu, w którym zagrał Franciszek Pieczka. Piotr Pieczka wspierał produkcję “Hańby”, etiudy fabularnej, która została wyprodukowana w 2023 roku i otrzymała Nagrodę Publiczności na Kick-Off International Film Festival. Piotr Pieczka jest również organizatorem najmniejszego festiwalu filmowego, który odbywał się
przez ostatnie pięć lat.
Zaintrygowani? Zapraszamy na “Spotkanie z Gwiazdami” do Biblioteki w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2.
15 maja, godz. 18.30. Wstęp wolny!
Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

ul. Walcownicza 4/6