stycznia

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
e-mail: w51@bpwola.waw.pl

Zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Piotr Milewski i skupimy się głównie na nowym wydaniu książki “Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Spotkanie on-line odbędzie się poprzez aplikację Zoom i będzie transmitowane na stronie FB Biblioteki na Bielskiego.

plakat informujący o spotkaniu autorskim w Bibliotece na Bielskiego

O AUTORZE:
Piotr Milewski
Urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek “Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” i “Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia”, “Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” oraz “Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”. Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Nominowany do nagrody magazynu „National Geographic Traveler”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.
Strona FB Autora: https://www.facebook.com/piotr.milewski.author

O KSIĄŻCE:
“Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”
Wydanie nowe, poprawione i rozszerzone.
Nagroda Magellana 2014
9949 kilometrów po torach, 36 godzin na morzu
Piotr Milewski spełnia swoje marzenie z dzieciństwa i wyrusza w podróż koleją transsyberyjską. Zabiera czytelnika na wyprawę, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – spadkobierczyni niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami oraz prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa, dzikie dzieci nad Bajkałem, młoda Buriatka szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym. A przede wszystkim droga w rytmie wybijanym przez koła pociągu.

Program spotkania:
18:00 – Rozmowa Autora z prowadzącym spotkanie.
18:45 – Dyskusja Autora z Czytelnikami.
19:30 – Zakończenie spotkania.
Prowadzenie spotkania: Marek Łasisz

Spotkanie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego – Projekt “Na Woli czytamy do woli”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
e-mail: w51@bpwola.waw.pl