września

Biblioteka “Białobrzeska” (33)

ul. Białobrzeska 21
e-mail: bialobrzeska@bpochota.waw.pl

Ałbena Grabowska – polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Imię “Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni. Matka Ałbeny Grabowskiej pochodzi z Bułgarii, a ojciec jest Polakiem. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią Tam gdzie urodził się Orfeusz”. Jej publikacje to między innymi – saga “Stulecie Winnych”, “Lot nisko nad ziemią”, “Coraz mniej olśnień”, “Ostatnia chowa klucz”. Na podstawie powieści “Stulecie Winnych” powstał serial o tym samym tytule. Autorka tworzy także książki dla dzieci i młodzieży.
Przez wiele lat pisywała dla “Tele Tygodnia”, “Życia na Gorąco”, “Halo” oraz “Claudii”. Odpowiadała na listy do lekarza i prowadziła rubryki porad lekarskich. Pomimo innych aktywności nadal prowadzi praktykę lekars

Spotkanie realizowane jest ze środków Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Biblioteka “Białobrzeska” (33)

ul. Białobrzeska 21