maja

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

Już 20 maja o 19:00 zapraszamy na spotkanie z Anną Dziewit-Meller, dziennikarką i popularną autorką powieści, książek o kulturze Gruzji, silnych kobietach oraz o… książkach. Z pisarką porozmawiamy między innymi o jej najnowszej książce: „Darciu pierza”, której premiera pokrywa się ze spotkaniem w rembertowskiej bibliotece.

Anna Dziewit-Meller pisze barwnie i ciekawie, w beletrystyce odnosząc się do swojej śląskiej małej ojczyzny, a w literaturze faktu wspominając o fascynacjach czytelniczych, etnograficznych czy kulinarnych. Nawet bibliotekarze i podróżnicy wyruszający z Rembertowa w świat mogą czuć się onieśmieleni oczytaniem pisarki, ogromem jej wiedzy kulturoznawczej i krajoznawczej oraz doświadczeniami z podróży. Autorka jest również recenzentką, krytyczką literatury i jej propagatorką, na co dzień przekonuje, że warto czytać i poleca najlepsze publikacje, zupełnie jak rembertowscy bibliotekarze. Z przyjemnością zachęcimy więc Annę Dziewit-Meller do gawędy o książkach w bibliotece przy ul. Gawędziarzy.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Anny Dziewit-Meller opublikowane przez Wydawnictwo Literackie.

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8