maja

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

9 maja (czwartek) o godzinie 18:00 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na spotkanie z Anną Herbich, autorką książek poświęconych niezwykłym kobietom, które zapisały się na kartach historii.

Z dziennikarką będziemy rozmawiać o zbieraniu materiałów do publikacji i wyszukiwaniu bohaterek, które mogą być wzorem dla wszystkich. Dowiemy się jak powstawały książki o pełnych emocji historiach. Będziemy mówić o “Dziewczynach z powstania”, “Dziewczynach z Syberii” oraz “Dziewczynach z Wołynia”, które opowiadają o wyjątkowo trudnych wydarzeniach historycznych. Podyskutujemy także o “Dziewczynach z Solidarności”, które znalazły się w finale V edycji Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Anna Herbich-Zychowicz jest dziennikarką i reportażystką. W 2010 roku ukończyła studia na wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w redakcjach “Rzeczpospolitej”, “Uważam Rze”, “Do Rzeczy”. Jest członkinią zarządu fundacji Rodacy’37. Przykłada dużą wagę do historii i roli, jaką pełniły w niej kobiety.

Spotkanie z Anną Herbich

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl